Wędrówki z Mistrzem

Wypoczynek wakacyjny został zorganizowany w dniach 10-22 lipca dla 45 dzieci w Zakopanem.

Oprócz zajęć profilaktyczno – wychowawczych zaplanowane były liczne wyjścia na szlaki turystyczne. Mogliśmy przy pięknej pogodzie dojść nad Morskie Oko i obejść to niezwykłe jezioro dookoła, a także byliśmy na Kopieńcu Wielkim i Sarniej Skale, gdzie widoki zapierały dech w piersiach a zachwytom nie było końca. Kolejką wyjechaliśmy na Gubałówkę oraz mimo różnych lęków skorzystaliśmy tam też z atrakcyjnej kolejki grawitacyjnej.

Każdego dnia opowiedziana została historia dostosowana do hasła dnia, co pozwoliło rozwijać problematykę dotyczącą dążenia do osobistego rozwoju i dojrzałości, wędrówek i spotkań z ludźmi. Nasze dni wypełniały też wyjścia na baseny termalne i różne zabawy sportowe, muzyczne, rekreacyjne pomagające dzieciom zintegrować się w grupie oraz wyrazić siebie. Każdego dnia podczas zajęć w grupach powstawał Fotoreportaż z różnych dziedzin w zależności od tego co w danym dniu szczególnego się wydarzyło.

Program profilaktyczny „Wędrówki z Mistrzem” został zrealizowany jako odpowiedź na brak autorytetów – mistrzów w dzisiejszej dobie czasu. Poprzez ten program chcieliśmy dzieciom i młodzieży pokazać kto jest Mistrzem w naszym życiu, gdzie możemy Go spotkać, jak rozmawiać, uczyć się od Niego, ale także uwrażliwić na  „fałszywych mistrzów”, którzy często odzierają ludzi z człowieczeństwa. W czasie realizacji programu uświadamialiśmy wychowanków, że we współczesnym świecie nie brakuje fałszywych mistrzów jakimi są: przemoc, alkohol oraz inne używki, kult pieniądza, materializm, konsumpcjonizm, prostytucja itp. Te niepokojące zjawiska nie znikają, przeciwnie ich zasięg staje się coraz szerszy. Nowe perspektywy otwarte przez postęp nauki i techniki dają początek nowym formom zamachów na godność człowieka, szczególnie tego młodego, który wszystko chłonie. 

Nasz program wakacyjny zrealizowany w Zakopanem był możliwy dzięki wielu dobrym Ludziom i Instytucjom.

Gdyby nie: Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego DOBROĆ, Urząd Miasta Dębica, Caritas diecezji Tarnowskiej, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinie „Nie bądź obojętny” i wiele Anonimowych Osób nie doświadczylibyśmy tak wielu wspaniałych przygód, dlatego:

Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM,
KTÓRZY UMOŻLIWILI NAM TEN WYJAZD

 

 

Podziel się ze znajomymi ->
Facebook
Google+
http://promykinadziei.siostry.net/2019/08/01/wedrowki-z-mistrzem/
Twitter
Pinterest
LinkedIn