Święty zwycięża!

W środę, ostatniego dnia października podopieczni z naszej Placówki wzięli udział w Dębickim Pochodzie Świętych – Holy Wins. Zorganizowany przez Siostry Służebniczki marsz był odpowiedzią na pogański zwyczaj obchodzenia Halloween. Dla chrześcijan dzień 1 listopada
to wspomnienie Wszystkich Świętych, zarówno tych wyniesionych na ołtarze, jak również czekających na nas w niebie, przez wstawiennictwo których wypraszamy potrzebne łaski.  

Był to niezwykły spacer ulicami naszego miasta, ponieważ uczestnicy byli przebrani za swoich patronów i ulubionych świętych. Wiele osób biorących udział w przemarszu z Kościoła św. Jadwigi do Kościoła Klasztornego niosło w rękach relikwie rozmaitych świętych -powierzając
im teraźniejszość i przyszłość naszego miasta i naszych rodzin. Uroczyste przejście świętych zakończyła Eucharystia, w której uczestnicy wzięli liczny udział. 

W naszej świetlicowej wspólnocie można było spotkać takich świętych jak: św. Dorotę, św. Ritę, św. s. Faustynę Kowalską, św. Marię Magdalenę, św. Józefa, bł. Karolinę Kózka,  bł. Anielę Salawa, św. Jana Pawła II, św. Teresę z Lisieux, bł. Chiarę Badano, św. Jadwigę, bł. Laurę Vicuna, bł. Piotra Frassati, św. ks. Jana Bosko, św. Dominika Savio, św. Bernarda, św. Wiktora, bł. Alberta Marvielli oraz kilku świętych z pośród pierwszych Apostołów.

Podziel się ze znajomymi ->
Facebook
Google+
http://promykinadziei.siostry.net/2018/10/31/swiety-zwycieza/
Twitter
Pinterest
LinkedIn