„Idźcie i głoście…” -Tydzień Misyjny w Kościele

W Tygodniu Misyjnym w sposób szczególny pamiętaliśmy o tych, którzy idą i głoszą Chrystusa w krajach, gdzie o Nim tak mało jeszcze wiadomo… Podczas codziennej modlitwy różańcowej powierzaliśmy intencje wszystkich misjonarzy posłanych w różne strony świata, prosiliśmy o dar nowych powołań oraz zawierzaliśmy dzieci i młodzież w krajach misyjnych.

 

W piątek, na zakończenie Tygodnia Misyjnego naszą placówkę odwiedziła  s. M. Gracjana Wojciechowska, Służebniczka Dębicka która pracowała w Boliwii 32 lata służąc dzieciom, ubogim i chorym. Siostra opowiedziała nam o tym, gdzie leży Boliwia, jaki jest tam klimat i jak żyją miejscowi ludzie. Podczas spotkania z Misjonarką oglądaliśmy zdjęcia obrazujące piękno tych terenów,  codzienne życie Boliwijczyków i pracę Sióstr, szczególnie w takich miastach jak: Tarija, Tupiza, Cochabamba i Pasorapa.

 

Siostra Gracjana z wielką miłością i pasją opowiadała nam o dzieciach w tej części Ameryki Południowej, o tym jak żyją, jakie mają pasje, gdzie chodzą do szkoły i Kościoła, czym się bawią itp. Słuchaliśmy z ogromnym zaciekawieniem naszego Gościa i zadawaliśmy liczne pytania…

 

Dziękujemy Siostrze Gracjanie za podarowane nam cenne chwile – otwarcie naszych oczu i serc!
Muchas Gratias Hermana! 😉

 

Podziel się ze znajomymi ->
Facebook
Google+
http://promykinadziei.siostry.net/2017/10/27/idzcie-i-gloscie-tydzien-misyjny-w-kosciele/
Twitter
Pinterest
LinkedIn